• Ana Sayfa
  • Haberler
  • İMAŞ Makine'den Değirmen Sistemlerinde Kalite ve Verimliliği Artıran Dört Yeni Ürün

İMAŞ Makine'den Değirmen Sistemlerinde Kalite ve Verimliliği Artıran Dört Yeni Ürün

Değirmen sistemleri üretiminde, her aşamada entegre hizmet veren İttifak Holding’in makine sektöründeki şirketi İmaş, İDMA Fuarı’ndaki standında pazara sunduğu dört yeni ürününü tanıttı. 

Kurulduğu günden bu yana dünyanın dört bir yanında un, irmik ve mısır unu fabrikaları kuran İmaş Makine, 4-7 Nisan 2013 tarihleri arasında düzenlenen İDMA (5.Uluslararası Un, İrmik, Pirinç, Mısır, Bulgur, Yem Değirmen Makineleri ve Bakliyat, Makarna, Bisküvi Teknolojileri Fuarı) Fuarı’na katıldı. Ar-Ge’ye yaptığı yatırımlarla sektörde sıkça adından söz ettiren İmaş Makine’nin, 208 m2 alanda kurulan standı büyük ilgi gördü.

İmaş Makine’nin İDMA Fuarı’nda tanıttığı dört adet yeni ürünü olan; yeni nesil irmik sasörü (Supersense), MGSH yüksek kapasiteli çöp sasörü, MMX mikser ve yeni nesil randıman kantarı, un ve irmik tesislerinin daha verimli çalışması ile ihtiyaca uygun üretim sağlanması konusunda önemli avantajlar sunuyor.

İmaş’ın yeni ürünleri  öğütme sektöründe verimlilik ve kalite standartlarını artıracak

İmaş Makine, irmik sınıflandırması için kullanılan yeni nesil  ‘Supersense’ irmik sasörünü İdma Fuarı’nda müşterilerinin beğenisine sundu.  Nihai ürün kalitesinde yüksek öneme sahip olan ve standartların yeniden belirlenmesini sağlayacak özgün tasarımlı ürün, yatırımcıya yüksek kapasite, mükemmel sanitasyon (hijyen koşullarının korunması), bakım kolaylığı ve enerji tasarrufu olanakları sunuyor.  
 
İmaş Makine’nin fuarda tanıttığı ikinci ürün ise, yeni model MGSH Yüksek Kapasiteli Çöp Sasörü oldu. Değirmen fabrikaları ve silolardaki tahılın temizlenmesinde hijyenik ve verimli bir ürün olan MGSH, kolaylıkla sökülüp takılabilen perfore saclardan oluşan elekleri sayesinde geniş bir alanda eleme imkanı verirken, 120 ton/saat temizleme kapasitesi sunuyor. 
 
MMX Mikser ise İmaş’ın homojen ürün karışımları elde etmek için tasarladığı ve sektörün her türlü karışım (mix) ihtiyacını karşılayacak olan diğer yeni ürünü. Ürüne temas eden tüm yüzeylerinin paslanmaz olmasıyla dikkat çeken mikser, hızlı boşaltma kapağı sayesinde üreticiye zaman kazandırıyor.
 
Doğru ölçümün kontrol için en önemli unsur olduğu felsefesinden hareketle tasarlanan yeni nesil Randıman Kantarı da üreticiye fabrikasından elde ettiği nihai ürün/girdi oranını görmesinde yardımcı oluyor. Yenilikçi tasarım, paslanmaz gövde opsiyonu ve hassasiyet bu üründe ön plana çıkan özellikler olarak göze çarpıyor.
 
”Sektöre katma değer sağlıyoruz” 
İmaş Makine’nin ARGE çalışmaları ile sektöre katma değer sağladığına dikkat çeken İmaş Makine Genel Müdürü Tuncay Lamcı; “60’ı aşkın ülkeye anahtar teslimi fabrikalar kuran global bir şirket olmamız sebebiyle, her ülke ve her pazarın kendine özgü ihtiyaçlarına cevap vermek durumundayız. Örneğin Brezilya pazarının ihtiyacı olan un özellikleri ile Hindistan pazarının ihtiyaçları birbirinden oldukça farklı. Makine ve sistem tasarımı konusunda deneyimli ve profesyonel ekibimizle yaptığımız çalışmalar sayesinde pazarın değişken ihtiyaçlarına hızla cevap verme kabiliyetine sahibiz” dedi. 
Günümüzde değişen beslenme alışkanlıkları ile birlikte ihtiyaç haline gelen arpa irmiği, arpa unu, çavdar unu, yulaf unu, nohut unu ve tam buğday unu gibi tesisler için geliştirdikleri özgün çözümlerini fuarda yatırımcılarla paylaşma fırsatı bulduklarını söyleyen Lamcı; “Çalışmalarımızda hassasiyetle üzerinde durduğumuz bir diğer unsur ise tesislerde kullanılan enerji miktarını düşürmek. Öğütme sektöründe hammadde giderinden sonra en büyük gideri teşkil eden enerjinin kullanım maliyetleri düşürülerek önemli kazanımlar elde etmek mümkün. Sadece %5’lik enerji tasarrufu bile bir değirmenciye sürdürülebilir rekabet gücü sağlıyor. O yüzden geliştirdiğimiz her yeni üründe enerji verimliliğine de çok büyük önem veriyoruz” diye konuştu. 
 
Tuncay Lamcı, İmaş olarak, Ar-Ge çalışmaları ve sistem tasarımlarında üç önemli başlığa odaklandıklarını belirtti. Lamcı, “Enerji verimliliği, sistem etkinliği ve uzun ömürlülüğü maksimize edecek tüm fırsatları belirleyerek ‘Smart Milling’ olarak ifade ettiğimiz bu felsefeyi müşterilerimizin çıkarları doğrultusunda kullanıma sunmaktayız.”  dedi.