İMAŞ Makine'nin Batı Afrika'daki Varlığı Güçleniyor

Un, mısır unu ve irmik fabrikalarında kullanılan makine ve ekipmanların üretiminde, dünyanın lider üreticilerinden olan İmaş Makine San. A.Ş. 6-8 Nisan tarihleri arasında Nijerya'nın Lagos kentinde düzenlenen "MAFPEX Uluslararası Gıda, Ambalaj ve Tarım" fuarına katıldı.

İmaş Makine, Afrika'nın Batı Bölgesi'nde düzenlenen üç büyük fuardan ikincisi olan MAFPEX Fuarı'nın yanı sıra, geçtiğimiz Kasım Ayı'nda da Demokratik Kongo Cumhuriyeti'nde düzenlenen fuarda da yerini almıştı. 15-18 Nisan tarihleri arasında ise Senegal'de üçüncüsü düzenlenecek olan SIPAL Fuarı'na katılım için hazırlıklara başladı.

Dünyanın yetmiş ülkesinde boy gösteren "İmaş" ürünlerinin Batı Afrika Bögesi'ndeki ağırlığı son yıllarda artmıştır. Bu duruma örnek olarak da 2011 yılında Nijerya'nın Aba şehrinde kurulan 600 tonluk Un Öğütme Tesisi'nin yanı sıra Gabon'un Libreville şehrinde önümüzdeki günlerde kurulumuna başlanacak olan 300 tonluk un fabrikasını da gösterebiliriz. Hızla devam eden diğer proje çalışmalarının olumlu yönde ilerlemesi ise bölgedeki pazar payının önemini destekler niteliktedir.

Fuara katılan İmaş Makine San. A.Ş Satış Müdürü Sn. Hasan TOSUN; fuar boyunca standa gösterilen yoğun ilgiden memnun olduklarını, fuarda Nijerya'daki yeni iş imkânlarını değerlendirme fırsatı bulduklarını ve "İmaş Makine" olarak önümüzdeki yıllarda bu bölgedeki varlıklarını arttıracaklarını belirtti.